0 Items - £0.00
0
  • No products in the cart.

Parke Zemin Hizmetleri

Parke Zemin Hizmetleri

Parke Zemin Hizmetleri

Parke Zemin Gebze

Parke çeşitli kerestelerin( meşe, gürgen ve kayın) makinalar da işlenerek elde edilen dar ve uzun döşeme, kaplama aracıdır. Parkeler, genelde yerden döşemeli, yerden ısıtmalı zeminlerde kullanılmak için birebirdir. Hem yere yapıştırmalı olanları vardır, hem de lamine biçiminde olanları da vardır. Lamine parke uygulamasının yapıştırmalı olana göre daha kullanışlı olduğu görülmektedir.

Hem yapıştırma da hem de lamine parke uygulamalarında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunlar; Yere yapıştırılarak uygulanan parkelerde sıcak su boruları üzerine belirli oranlar da şap dökülmesi gerekir. Parke döşenmeden önce yerden ısıtmalı olan borular önceden kapatılması gerekir. Yüzeydeki ısının belirli bir miktarda olması gerekir.

Parke hayatımız da önemli dekorasyon ürünlerinden biridir. Oldukça önemli olan bakım ve temizliklerine dikkat edilmesi gerekir. Parkenin kalitesi çok önemli olmakla beraber nasıl kullanıldığı ve kim tarafından da kullanılacağı önemlidir. Parke yapılacak yerlerin zeminlerinin düzgün olması gerekmektedir. Döşeme işlemi bittikten sonra belirli bir gün cila işlemi yapılmaması gerekir.

P. Çeşitleri

Çeşitleri şunlardır; Mantar p, masif p, bambu p, laminant p, lamine p ve masif parkedir.

Parkenin şişmesinin nedenleri; parkenin çok kurutulmuş olması, zeminin zayıf ve de kalitesiz olması, kullanılan tutkalın gereğinden çok bekletilmiş olması, zeminin aşırı nemli olmasıdır denilebilir.

Nasıl Seçilir?

Çok fazla çeşit gördüğümüz zaman kişilerin kafası karışabilir ve karar vermekte zorlanacaktır. Seçerken renk ve modelden ziyade dayanıklılığı daha ön planda tutulması gerekir. Renk seçimin de ise mobilyalar ile uyumuna bakılması gerekir. Seçilen parkenin mobilyalar ile bir kontranst sağlaması gerekir. Çeşitli boyutlarda olan parkeler derzli ve derzsiz olmak üzere iki gruba ayrılır. Alınacak parkelerin kalite belgelerinin olması mutlaka gereklidir ve alınmadan önce bunların dikkatli bir şekilde incelenmesi gerekir.

Ücretsiz keşif talebi için sizlerde bizimle websitemiz üzerinden veya iletişim numaralarımızdan irtibata geçebilir detaylı bilgi alabilirsiniz. Vepa dekorarsyon olarak ihtiyaçlarınızı detaylı dinlemek ve çözüm oluşturmak aynı zamanda projelendirmek için sabırsızlanıyoruz. Profesyonel keşif ekibimizin evinizi işyerinizi projelendirmesi için lutfen bizimle iletişime geçerek ücretsiz faydalanabilirsiniz.
>>>İLETİŞİM FORMU<<<

Enter your keyword