0 Items - £0.00
0
  • No products in the cart.

Kartonpiyer Hizmetleri

Kartonpiyer Hizmetleri

Kartonpiyer Hizmetleri

Kartonpiyer Gebze

Kartonpiyer hepimizin evlerinin tavanını süsleyen  azda olsa herkesin bildiği ve hakkında fikir sahibi olduğu bir ev dekorasyon malzemelerinden biridir. Karton piyerler genelde duvar ile tavanın birleştiği kısma uygulanır. Ayrıca ahize kenarlarına da uygulanan kartonpiyer dekorasyon amaçlı kullanılır.

KARTONPİYER HAKKINDA

Karton piyer ana maddesi alçıdır. Toz halindeki alçı,iplik ve su ile karıştırılıp sıvı bir kıvam aldıktan sonra kalıplara dökülür ve katılaşması sonucu karton piyer meydana gelir. İstenilen şekilli kalıplardan çıkartılan karton piyer artık dekoratif olarak kullanılmaya hazırdır.

Karton piyer duvar ve tavanlarda kullanılır. Zarif tasarımlarıyla evlerimize zarafet katan bu malzeme tavanların yüksek görünmesini sağlar. Bu sayede eve derinlik kazandırır. Günümüzde kartonpiyerler bir kaç çeşit malzemeden üretilir. Vinil, PVC, poliüretan köpük ve ekstrüde polistiren karton piyer yapımında kullanılan malzemelerdir.

KARTONPİYER ÖZELLİKLERİ

Kartonpiyer kurulumu çok basit bir dekoratif malzemedir. Ayrıca hafif ve sağlam bir yapıya sahiptir. Neme karşı dayanıklı böceklere karşıda koruma sağlar. Kurulumu kolay olmasına karşı, yapımı emek ve ustalık ister.

Kartonpiyer uygulaması yapılırken evin durumu iyi gözlemlenmelidir. Alçak tavanlı bir evde daha sade modeller kullanılmalı, evin genel modeline uygun desenler kullanılmalıdır. Kartonpiyerlerin boya rengi genelde beyazdır.

Kartonpiyerlerin tercih edilmesinde en önemli nedenlerden bir tanesi istenildiğinde sökülme özelliğidir. Zaman içerisinde evinizin eşyalarını duvar rengini ve dekorunu değiştirmek isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda daha önce yapılan kartonpiyer sökülüp tekrar başka bir desende uygulanabilir. Ancak bu işlemde ortalık biraz karışabilir.

KARTONPİYER DESEN ÇEŞİTLERİ

Kartonpiyer desenlerinde eski tarihi dönemlerin sanat tasarımları hakimdir. Klasik dönem, Yunan Revival ve Fransız yapılarının desenleri gibi tarzlar genelde çok kullanılır. Bu desenler evinize tarihi ve sanatsal bir hava katar. Eğer daha modern bir yapı oluşturmak için ise daha az ayrıntılı desenli kalıplar kullanılır.

Ücretsiz keşif talebi için sizlerde bizimle websitemiz üzerinden veya iletişim numaralarımızdan irtibata geçebilir detaylı bilgi alabilirsiniz. Vepa dekorarsyon olarak ihtiyaçlarınızı detaylı dinlemek ve çözüm oluşturmak aynı zamanda projelendirmek için sabırsızlanıyoruz. Profesyonel keşif ekibimizin evinizi işyerinizi projelendirmesi için lutfen bizimle iletişime geçerek alçı pan hizmeti alabilirsiniz.
>>>İLETİŞİM FORMU<<<

Enter your keyword