0 Items - £0.00
0
  • No products in the cart.

Fayans Zemin Hizmetleri

Fayans Zemin Hizmetleri

Fayans Zemin Hizmetleri

Fayans Zemin Gebze

Fayans; Genellikle banyo, mutfak tuvalet gibi alanların duvarında ve yerinde kullanılan tek tarafı sırlı olan ve genellikle süsleme amaçlı olarak da kullanılan ürünlerdir. İlk fayanslar Çin den alındığı için bu süsleme sanatına çini denilir. Bu malzemeler ile Türklerde çok güzel şeyler öğrenerek çok fazla oran da ilerletmişlerdir. Fayanslar genellikle kare veya dikdörtgen biçiminde ve farklı ebatlar da olabilir. Desen olarak çok fazla alternatifleri vardır. Kullanılacak alanın tarzına ve kullanım alanına göre de çok fazla tercih alanları vardır.

Fayans Üretimi Nasıldır?

Fayanslar genellikle pres işlemi sonrasında sırlanarak ve sonrasın da fırınlanarak da işlem tamamlanmış hale gelir. Fayans kelimesinin kökeni Farnsızcadır. Fayans döşemek için gerekli malzemeler; Kerpeten, terazi, ip, mala, spatula, fayans tarağı, elpen, ip ve metre gereklidir. Yardımcı malzeme olarak da pense, lokma takımı, su tesisatı malzemeleri ve elektrik tesisatı malzemeleri kullanılır.

F-Çeşitleri

F- Çeşitleri; Yer karasu, porselen karo ve duvar karosudur.

F- Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Fayans temizliği için üretilmiş deterjanlar vardır. Fayanslar zamanla bekledikçe araları kirlenmeye başlar. İki fayans arası koyulaşmaya başlar. En önemli hususlardan biri fayans temizliğinin sürekliliğidir. Eğer temizlik için çok fazla ara vermek zorunda kalınır ise temizlik çok daha zor olacaktır. Deterjan ile temizlik yaparken sünger yardımı ile fayansa ve aralarına sürülerek temizlik yapılır. Doğal malzemeler ile yapılacak olan temizlik de beyaz sirke çok yaralı olacaktır. Bir kabın içine biraz beyaz sirke biraz da ılık su konulduğunda ve bu karışım fayansın üstüne döküldüğünde bir sünger yardımı ile temizlenme sağlanır. Karbonat ile de temizlik yapılabilir. Yine karbonatta ılık su ile karıştırılıp fayansın üzerine döküldüğünde bütün kirlerin çıktığı görülecektir. Derzlerin temizliği de diş fırçası ile yapılabilir.

 

Ücretsiz keşif talebi için sizlerde bizimle websitemiz üzerinden veya iletişim numaralarımızdan irtibata geçebilir detaylı bilgi alabilirsiniz. Vepa dekorarsyon olarak ihtiyaçlarınızı detaylı dinlemek ve çözüm oluşturmak aynı zamanda projelendirmek için sabırsızlanıyoruz. Profesyonel keşif ekibimizin evinizi işyerinizi projelendirmesi için lutfen bizimle iletişime geçerek alçı pan hizmeti alabilirsiniz.
>>>İLETİŞİM FORMU<<<

Enter your keyword